اخبار بسیج دانشجویی

برداشتن تخفیف‌های دانشجویی جشنواره فیلم فجر با شعارهای دولت تناقض دارد

معاونت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی گفت: برداشتن تخفیف‌های دانشجویی توسط دولت با شعارهای آنها مبنی‌بر مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف تناقض دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛ امیر وجدانی‌نیا معاونت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی اظهار داشت: ویژگی‌ مدیریت فرهنگی هر مجموعه‌ای این است که در کوتاه مدت یا مخصوصا دراز مدت خودش را به روشنی نشان می‌دهد و می‌توان به راحتی در مورد آن قضاوت کرد، برای موفقیت در کار فرهنگی باید تلاش کرد وجهه مردمی آن برجسته‌تر شود.
وی ادامه داد: اقدام دولت مبنی‌بر برداشتن تخفیف‌های دانشجویی جشنواره فیلم فجر می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما به نظر می‌رسد با شعارهای آنان مبنی‌بر استفاده از ظرفیت حداکثری مردم برای مشارکت در عرصه‌های مختلف تناقض دارد.

وجدانی‌نیا تصریح کرد: تصمیم‌های اخیر مدیران دولت نشان می‌دهد تمایلی برای شنیدن نظرات مختلف مردم به ویژه نخبگان و گروه‌های مرجع همچون دانشجویان ندارند که باید در این رویکرد خود تجدید نظر جدی داشته باشند.

معاونت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: شرایط زندگی دانشجویی بر کسی پوشیده نیست، حال برداشتن تخفیف‌های دانشجویی جشنواره فیلم فجر فشار مالی‌ بیشتری بر دانشجویان اعمال می‌کند که سبب می‌شود تعدادی از تماشاگران سینما از حضور در بزرگترین فستیوال فرهنگی کشور محروم باشند، که مسئله خوشایندی نیست.

وی یادآور شد: هزینه‌ای که برای تخفیف دانشجویی بر دولت اعمال می‌شود در مقابل کل هزینه‌هایی که خواه ناخواه در عرصه فرهنگی کشور پرداخت می‌شود قابل مقایسه نیست به همین دلیل نمی‌توان گفت این اقدام دولت به صلاح اقتصاد کشور است، که بهتر بود با صرف‌جویی در امور دیگر، زمینه حضور همه دانشجویان در جشنواره فیلم فجر فراهم شود.

پایان /

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: