گزارش

بیانیه بسیج دانشجویی،انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه قم و جامعه اسلامی به مناسبت اقدامات روز دانشجو

بیانیه‌ی بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و  جامعه اسلامی دانشگاه قم

 

بسم الله الرحمن الرحیم
در جمهوری اسلامی همه باید با انتقادها و طرح اشکالها راه را برای سعادت جامعه باز کنند. ( امام خمینی «ره»)
افراد، مسئولین، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخگو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنانچه یک انتقادی به کسی بشود، این فرصتی است برای او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند؛ خیلی چیز خوبی است.(امام خامنه ای «مدظله العالی»)
با عرض تبریک به مناسبت ایام ولادت حضرت رسول اکرم (ص)، حضرت امام صادق (ع) و روز دانشجو، بسیج دانشجویی و تشکل های انقلابی دانشگاه_قم لازم می دانند نکاتی را من باب این روز خدمت دانشجویان و مسئولین بیان کنند.
در ابتدای امر از دانشگاه که فضای بازی را ایجاد کرد تا تشکل های دانشجویی بتوانند دغدغه ها و مطالبات خود را بیان کنند و همچنین از تشکل های دانشجویی که مطالبات خود را در فضایی صمیمانه و دلسوزانه مطرح کردند،تقدیر مینماییم.
حرکت احساسی بعضی، در مراسم روز دانشجو، به وضوح ، واکنشی به مشکلات عدیده و اقدامات نامناسب در مسائل صنفی، رفاهی و علمی بوده است، اما به انحراف و توهین کشیده شد.
نکته ای که به عنوان دانشجویان مسلمان انقلابی لازم می دانیم بیان کنیم، این است که انتقاد به وجود مشکلات و تلاش برای رفع آن به هیچ وجه نباید منتهی به توهین و بی احترامی به دیگران از جمله مسئولان دانشگاه شود و هرگونه اقدام احساسی و توهین آمیز را حرکتی غیراخلاقی و دور از شأن دانشجو می دانیم.
بسیج دانشجویی و تشکل های انقلابی دانشگاه همواره پیگیر مشکلات دانشجویان در حوزه های مختلف رفاهی و صنفی دانشجویان بوده و خواهند بود و از مطالبات به حق دانشجویان دست برنخواهند داشت، اما از اقداماتی که فضای مطالبه گرانه دانشجویی را به سمت توهین و شعارهای نادرست منحرف کردند و دست مایه ای شدند برای رسانه ها و جریان های سیاسی معاند، اعلام برائت می کنند.
جریان های سیاسی فرصت طلب که طی دهه های اخیر بیشترین ضربه را به جنبش های دانشجویی وارد کرده اند، به دنبال سواستفاده بوده اند، اما آن ها باید بدانند که دانشجویان با غیرت هرگز تن به خواسته های این جریان های معاند و ضد انقلاب نخواهند داد.
والسلام علی من تبع الهدی
برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: