اطلاعیهگزارشگزارش تصویری

متن سخنرانی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه قم در تریبون پیش از خطبه نماز جمعه

از بزرگترین دستاوردهای جمهوری اسلامی، تزریق روحیه ی ما میتوانیم و تربیت جوانانی همچون حججی ها، احمدی روشن ها، تهرانی مقدم ها، و شهریاری هاست

متن سخنرانی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه قم حسین نظری در تریبون پیش از خطبه های مصلی قم

 

بسم االله الرحمن الرحیم
“رب اشرح لی صدری و یسر لی امری واحلل عقده من لسانی یفقهو قولی”
سلام عرض میکنم خدمت شما عزیزان، خواهران و برادران ایمانی که در صف های بهشتی و دشمن شکن نماز جمعه استان قم حضور دارید.
بنده حسین نظری مسول بسیج دانشجویی دانشگاه قم هستم که امروز فرصت یافته ام به بیان دغدغه های انقلاب و شما بزرگواران بپردازم.

بنده حسین نظری مسول بسیج دانشجویی دانشگاه قم هستم که امروز فرصت یافته ام به بیان دغدغه های انقلاب و شما بزرگواران بپردازم.

سخنرانی و اعلام مواضع تشکل‌های انقلابی دانشجویی از تریبون مقدس نمازجمعه یکی از مهم‌ترین انتظارات مقام معظم رهبری از ستادهای برگزاری نماز جمعه و دانشجویان انقلابی است. لذا از همکاری بسیار خوب امام جمعه محترم استان قم آیت ا… سعیدی و ستاد برگزاری نماز جمعه استان قم کمال تشکر و قدردانی را دارم.

امروز ۱۶ آذرماه و روز دانشجوست. دانشجویی که به تعبیر شهید بهشتی(ره) مؤذن جامعه است و اگر خواب بماند، نماز امت قضا می شود. قشر جوان و دانشجوی انقلابی، کارنامه گرانبهایی دارد. دانشجویان امروز ایران نه در دوران پیروزی انقلاب اسلامی حضور داشته اند و نه دوران دفاع مقدس را دیده اند. ولی با تمام وجود قدردان و سپاس گزار مجاهدت ها و پاسدار خون شهیدان هستند.

ما جوانان دانشجوی نسل چهارم انقلاب، امام(ره) را ندیده ایم ولی از امام خیلی چیزها شنیده و خوانده ایم، شاید کسانی باشند که از مسیر انقلابی شان پشیمان شده باشند، اما جوانانی در این مرز و بوم وجود دارد که به مکتب امامین انقلاب اعتقاد دارند.

ما از امام خوانده ایم که تا مبارزه هست ما هستیم، از امام خوانده ایم جنگ ما جنگ عقیده است، جغرافیا و مرز نمی‌شناسد، از امام خوانده ایم که هرگز امان‌نامه شرک و کفر را امضا نمی‌کنیم، از امام خوانده ایم که با اسلام اشرافیت، با اسلام مرفهین با اسلام آمریکایی مقابله کنیم. بنابراین من جوان دانشجو اگرچه امام را ندیده ام اما انقلاب و جوان های انقلابی این روزها دغدغه‌شان مکتب امام است، چه آن جوانی که امروز در زینبیه می‌جنگد، چه آن جوانی که با اشرافیت مبارزه می‌کند و چه آن جوانی که به مطالبه گری از مسؤلین و جهاد تبیینی می پردازد. همه و همه دغدغه انقلاب و مسیر درخشان آن را دارند.

و اما انقلاب… انقلابی که می خواستند در۵۸ جمع شود. انقلابی که صدام و اربابانش می خواستند ۳ روزه بگیرند. انقلابی که در ۷۸ و ۸۸ آن را تمام شده می دانستند. انقلابی که می خواستند از خط  امام منحرف شود. انقلابی که می خواستند به ژاپن و آلمان اسلامی بدل شود، اشرافیت را به آن تزریق کنند و اقتدار و موشک هایش را بگیرند. ولی اکنون چهل سال از انقلاب می گذرد و جمهوری اسلامی با صلابت پیش می رود و جهانخواران و منافقین آرزوی براندازی را به گور بردند و خواهند برد…

طبق آمار رسمی بین المللی، ایران اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تولید علوم نانو رتبه ۹ جهانی، کشت سلولهای بنیادین رتبه ۲ جهانی، در طراحی و ساخت کشتی های اقیانوس پیما رتبه هفتم، ساخت زیر دریایی های مدرن رتبه پنجم، در تولید علم در جهان رتبه هفدهم، در ساخت ماهواره رتبه پنجم، ساخت ناوشکن های پیشرفته رتبه سیزدهم، چرخه کامل سوخت هسته ای رتبه هشتم، رشد امید به زندگی در رتبه دهم، جایگاه سیزدهم جهان از نظر قدرت نظامی و رتبه اول جهان از نظر سرعت تولید علم را دارا می باشد.

همه این پیشرفت ها در سایه و برکت انقلاب و حرکت مؤمنانه و جهادی مردم این مرز و بوم به ثمر نشسته است.

از بزرگترین دستاوردهای جمهوری اسلامی، تربیت حججی ها، احمدی روشن ها و تهرانی مقدم ها و شهریاری ها ست.

از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی تزریق روحیه ی ” ما میتوانیم ” و خودباوری توسط رهبر معظم انقلاب بود همان روحیه ای که در گذشته توسط جهان خواران و دست نشاندگانشان در این مرز و بوم، با انجام معاهداتی همچون کاپیتولاسیون و ترکمان چای، لگد مال شده بود.
امروز وقت آن رسیده که با اقتدار و صلابت بگوییم ما توانستیم…
آیا به این وعده امامان که فرمود: انقلابیگری یعنی رمز پیشرفت ایمان نمی آوریم؟؟؟

در زمان پهلوی، این کشور سالها چوب اعتماد به لیبرالها را خورد و امام (ره) بارها فریاد زدند لیبرالها پیش ملت شهید داده ما، راهی ندارند امام بعد از ۴۰ سال از این انقلاب بعضی مسولین به دنبال لیبرالیسم و اشرافی گری هستند! ملت عزیز بیدار شوید!
مسولین بیدار شوید. امام فرمود بیدار شوید. نگذارید این انقلاب به دست نااهلان بیافتد.
صدای کارگران شهرک شکوهیه قم، کارگران مظلوم آق دره، کامیونداران، ساکنین ده ونک، مردم اهواز و اعتصاب معلمان بیدار تان نمی کند؟!

 

وقتی تفکر و ایدولوژی اسلام منهای مبارزه یعنی اسلام آمریکایی مبنا قرار گرفت و در بنیان های فکری مسئولین اجرایی کشور نهادینه شد حال استراتژی سازش به میان می آید. همان دولت هایی که دیروز خون بیش از دویست هزار بهترین جوان های این انقلاب را ریختند و باعث هشت سال جنگ و نا امنی در این کشور گشتند، سازش و استحاله در مسائل داخلی و منطقه غرب آسیا را توسط برنامه جامع اقدام مشترک یا همان برجام دنبال می کنند.

ابتداعا در مسائل داخلی سازش و کنار آمدن با شیطان بزرگ را در جامعه عنوان کردند تا بتوانند چهره ی خباثت آلود آمریکا را بزک کنند و بتوانند آمریکای جدیدی را برای ملت به نمایش بگذارند و برجام داخلی که فرجامی جز تعطیلی فردو و نطنز و بتن کردن قلب راکتور اراک نداشت را رقم زدند.

دولت تمام تخم مرغ هایش را در سبد برجام و سازش ریخت. اکنون پس از ۶ سال سیاست سازش و تعامل شکست خورد. رفتند با کدخدا تعامل کنند گفتند تعامل ستیزها بروند به جهنم. آقای رییس جمهور! اولین تعامل ستیز خداوند است که ما را از تعامل با شیطان برحذر داشت…
یادمان نرود در همه ممالک هم به روی ما بسته شود، در رحمت خدا به روی ما باز است…

بزرگواران!!!
دشمن پروژه ۳۰ ساله‌ای را با عنوان پروژه ۲۰۲۰ تهیه و در قالب سه مقطع ۱۰ ساله برای سال‌های ۷۸ و ۸۸ و ۹۸ در دستور کار خود قرار داده است. پیش بینی غریبی که توسط رهبر معظم انقلاب در آذرماه سال ۱۳۶۸ صورت گرفت.

در پروژه جدید بخشی از آن با نفوذ به حوزه‌های علمیه صورت می‌گیرد. پس از شکست مرحله دوم براندازی در فتنه ۸۸، دشمن فهیمد باید به سراغ حوزه‌های علمیه و کادرسازی به خصوص در قم بپردازد. به طوری که رهبر انقلاب در سفری استثنایی و طولانی که در سال ۸۹ به قم داشتند، صراحتا فرمودند: «همان گونه که انقلاب از قم و حوزه علمیه آغاز شد، قرار است که آنتی تز انقلاب را نیز از قم آغاز کنند»
در سال ۹۵ و ۹۶ ، ۱۱۰ مرجع تقلید قم درباره ربا هشدار دادند. مسولین دولتی و مجلسی! سیستم ربوی بانکی جهالت است یا خیانت؟!

سال گذشته رهبر انقلاب در دیدار با طلاب حوزه علمیه قم فرمودند دست‌هایی در کار است تا حوزه را از نظام جدا کند و دستور دادند: حوزه باید انقلابی بماند. در همین مورد چندی پیش دادستان کل کشور، حجت‌الاسلام منتظری خبر از شکلگیری جلساتی در قم برای بررسی چگونگی حذف ولایت فقیه از قانون اساسی هشدار دادند.

جهانخواران بدانند که اگر بخواهند در مقابل دین و امام ما بایستند، ما در مقابل تمام دنیای آنان خواهیم ایستاد و تا نابودی آنان از پا نخواهیم نشست.

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: